IV rok Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna 2022/2023 studia stacjonarne

Opiekun praktyk z WNS: dr Joanna Dziekońska

joanna.dziekonska@uwm.edu.pl

Praktyka ciągła w szkole:  90 godzin

Opiekun praktyk zaplanował spotkanie organizacyjne ze studentami w dniu 24 lutego 2023 r. o godz. 9.30 w sali 49 przy ul. Żołnierskiej 14

Dokumenty do pobrania i wydrukowania przez studenta:

1. Wniosek o praktykę studencką - pobierz

2. Umowa o organizację praktyki studenta (w dwóch egzemplarzach) - pobierz

3. Umowa zlecenia dla opiekuna praktyk w placówce - pobierz

UWAGA Studenci realizujący wcześniejszą praktykę (w terminie praktyki do 30 czerwca) po umowę zlecenie zgłaszają się do Ośrodka Praktyk Pedagogicznych i Zawodowych (przed rozpoczęciem praktyki), w związku z różnicą w kwocie minimalnej stawki godzinowej!

4. Dziennik praktyk - pobierz

5. Karta oceny praktyki studenckiej - pobierz

6. Sprawozdanie z praktyki - pobierz

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminami wewnętrznymi:

• Procedura realizacji praktyk ciągłych Wydziału Nauk Społecznych UWM  Zobacz »
  • Regulamin Praktyk Wydziału Nauk Społecznych UWM  Zobacz »

Co? Gdzie? Kiedy? Jak?

Szanowni Studenci,

W celu prawidłowej realizacji praktyki ciągłej prosimy stosować się do poniższych wytycznych:

Przed praktyką:

1. Uczestniczyć w zebraniu zorganizowanym przez opiekuna praktyk z WNS dotyczącym organizacji praktyki, w trakcie którego opiekun przekaże założenia praktyki, zasady jej realizacji oraz warunki zaliczenia.
  2. Zapoznać się z Programem praktyk właściwym dla studiowanego kierunku.
  3. Posiadać ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.
  4. Pozyskać placówkę do odbycia praktyki zgodną z  Programem praktyk właściwym dla studiowanego kierunku. W razie wątpliwości ustalić miejsce realizacji praktyk z opiekunem praktyk. Zachęcamy do skorzystania z propozycji miejsc realizacji praktyk dostępnych na naszej stronie http://wns.uwm.edu.pl/ops/propozycje-miejsc-realizacji-praktyk
  5. Wydrukować ze strony Wniosek o praktykę studencką oraz Umowę o organizację praktyki (w dwóch egzemplarzach) wraz z Programem praktyk i Pełnomocnictwem. Wypełnić dokumenty a następnie udać się do placówki celem otrzymania zgody na praktykę  zaopatrzonej w podpis i pieczęć dyrektora placówki.
  6. Przedstawić Wniosek o praktykę studencką opiekunowi praktyk, który zatwierdza podpisem miejsce realizacji praktyki. Następnie dostarczyć Wniosek oraz Umowy do Ośrodka Praktyk (lub pozostawić u opiekuna praktyk, jeśli taki sposób zostanie ustalony) do 12 czerwca 2023 r.
  7. Po podpisaniu Umowy o realizację praktyki studenta przez właściwego Dziekana WNS, jeden egzemplarz dokumentu zostaje odesłany przez pracownika Ośrodka Praktyk bezpośrednio do placówki.
  8. Dopełnienie wszystkich czynności przygotowawczych związanych z podpisaniem i dostarczeniem dokumentacji dotyczącej praktyki ciągłej jest warunkiem jej rozpoczęcia. Teraz możesz rozpocząć praktykę.

W trakcie praktyki:

1. Pobierz ze strony www OPPiZ druki dokumentów: Dziennik praktykSprawozdanie z praktykKarta oceny praktyki studenckiej.
  2. Systematycznie dokumentuj przebieg praktyki w dzienniku praktyk.
  3. Stosuj się do poleceń kierownictwa placówki i przestrzegaj obowiązującego w placówce regulaminu pracy i przepisów BHP.
  4. Rzetelnie wypełniaj obowiązki wynikające z Programu praktyki właściwego dla studiowanego kierunku, zgodnie z zasadami etycznymi i współżycia społecznego.
  5. Godnie reprezentuj Wydział Nauk Społecznych.
  6. Realizuj założenia praktyki zawarte w Programie praktyk ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięcia efektów uczenia się. Po odbyciu praktyki złóż do opiekuna praktyki w placówce wymaganą zgodnie z Programem praktyki dokumentację. Pamiętaj o zebraniu wszystkich wymaganych pieczęci i podpisów.

Po praktyce:

1. Po zakończonej praktyce niezwłocznie przekaż całą dokumentację Opiekunowi praktyki z WNS najpóźniej do 27 września 2023 r.
  2. Opiekun praktyk z WNS zalicza praktykę po przedstawieniu przez studenta wymaganej dokumentacji: wypełnionego Dziennika praktyk, Sprawozdania z praktyki, Karty oceny praktyki studenckiej oraz dodatkowych dokumentów wynikających z Programu praktyk.
  3. Do programu praktyk została dołączona ankieta do wypełnienia przez opiekuna praktyk w placówce. W przypadku, gdy Twój opiekun wypełnił ankietę przekaż ją do Ośrodka Praktyk.
  4. Opiekun praktyk z WNS może nie zaliczyć praktyki, jeżeli student nie spełnił ustalonych warunków jej odbywania i zaliczenia zawartych w Programie praktyki.
  5. Jeśli student osiągnął efekty uczenia się Opiekun praktyk wprowadza dane o zaliczeniu do systemu USOS zgodnie z harmonogramem zaliczania semestru, w którym jest realizowana praktyka.
  6. Pamiętaj, odbierz swoją dokumentację z Ośrodka praktyk po upływie trzech miesięcy od zakończenia praktyki.