Regulamin
Regulamin Podyplomowego Studium Bezpieczeństwa i Higieny Pracy
I. Postanowienia ogólne
- Słuchaczem Podyplomowego Studium może zostać absolwent/ka posiadający/a tytuł magistra, licencjata lub inżyniera.
II. Warunki uczestnictwa w zajęciach
- W zajęciach mogą uczestniczyć słuchacze, którzy podpisali z Uczelnią umowę na kształcenie oraz przestrzegają zawartego w niej harmonogramu wpłat
- Nieterminowe wniesienie raty czesnego bez uzgodnienia tego z kierownikiem Studium może spowodować skreślenie słuchacza z listy w terminie trzydziestu dni od upływu terminu wpłaty. Złożenie podania o zmianę sposobu lub odroczenie płatności nie wstrzymuje biegu terminów.
- Rezygnacja z uczestnictwa w zajęciach Studium w trakcie I semestru powoduje przepadek 50% wysokości czesnego, a w przypadku osób, które wpłaciły I ratę - przepadek tej raty w całości. W przypadku rezygnacji w trakcie II semestru wpłacone czesne nie zostanie zwrócone. W wyjątkowych wypadkach losowych Kierownik może podjąć inną decyzję.
- Za dokonane wpłaty Kwestura UWM wydaje - na prośbę słuchaczy - faktury VAT.
III. Zaliczanie zajęć
- Każdy słuchacz zobowiązany jest zaliczyć przedmioty bezpośrednio pod kierunkiem wykładowcy, łącznie 275 godzin zajęciowych, uczestnicząc w zajęciach przewidzianych w ramach zjazdów, których terminy są podawane na początku semestru. Zasady i sposób zaliczania każdego przedmiotu zajęć określa osoba prowadząca przedmiot w porozumieniu z kierownikiem Studium. Po spełnieniu warunków zaliczenia, słuchacz otrzymuje wpis do karty słuchacza i indeksu.
- Zasady odrabiania opuszczonych zajęć słuchacz ustala bezpośrednio z wykładowcą. Opuszczenie więcej niż 1/3 zajęć uniemożliwia uzyskanie zaliczenia.
- W wyjątkowych przypadkach słuchaczowi, który opuścił więcej niż 1/3 zajęć lub nie uczęszczał na nie, kierownik Studium może zezwolić na zaliczanie w uzgodnionym trybie. Podstawą jest posiadanie przez słuchacza formalnie udokumentowanej wiedzy lub umiejętności praktycznych z zakresu zaliczanego przedmiotu (bloku), a nie losowa i niezawiniona przyczyna nieobecności na zajęciach.
- Indywidualna praca dyplomowa, której przygotowanie w formie pisemnej jest warunkiem zaliczenia Studium i uzyskania właściwego świadectwa, jest opracowywana pod kierunkiem promotora.
- Termin złożenia pracy jest indywidualnie ustalany przez promotorów ze słuchaczami i przekazywany do wiadomości kierownikowi Studium. Złożone później prace są przyjmowane, lecz promotora nie wiąże wówczas termin dokonania ich oceny i wystawienia zaliczenia.
IV. Warunki ukończenia Studium i uzyskania dyplomu
- Świadectwo Ukończenia Podyplomowego Studium otrzymują słuchacze, którzy spełnili warunki określone w punktach I-III regulaminu.
- Świadectwo Ukończenia Podyplomowego Studium wydaje Rektor UWM zgodnie z przepisami obowiązującej Ustawy o Szkolnictwie Wyższym.