Pięćdziesiąt lat pedagogiki w Olsztynie

Pod koniec rolu 2018 ukazała się nakładem Centrum Badań Społecznych UWM przy współpracy z Towarzystwem Naukowym im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie publikacja warta polecenia wszystkim zainteresowanym historią oświaty i kształcenia akademickiego w Olsztynie, w szczególności zagadnieniami kształcenia nauczycieli i pedagogów oraz powstawaniem i rozwojem pedagogicznego środowiska naukowego w stolicy Warmii i Mazur. Opracowanie tym bardziej godne polecenia, że okazją do jej przygotowania był fakt, iż w bieżącym roku instytucjonalne kształcenie pedagogiczne w Olsztynie obchodzi pięćdziesięciolecie.

Józef Górniewicz, Urszula Pulińska, Maria Radziszewska, Od Wyższej Szkoły Nauczycielskiej do Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Przyczynki do dziejów akademickiego środowiska pedagogicznego w Olsztynie, Centrum Badań Społecznych UWM i Towarzystwo Naukowe im. W. Kętrzyńskiego, Olsztyn 2018.