klasowe-kuchenne-rewolucje-wns-uwm-2

Kolejny projekt studentów II grupy III roku Pedagogiki szkolnej z animacją kulturalną, który odbył się w dniu 14 maja 2014 roku to: „Klasowe kuchenne rewolucje” dla uczniów I klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie.

„Dzieci na początku zajęć wspólnie ze studentami wypełniały piramidę żywności, do której jako ostatni filar dodany został sport. W efekcie po uzupełnieniu układanki dzieci wykonały kilka ćwiczeń. Następnie przystąpiono do przygotowania zdrowych kanapek. Największą atrakcją były owocowe musy, które zostały wykonane z owoców przyniesionych przez dzieci, przy użyciu robota kuchennego (tę część uczniowie wykonywali pod nadzorem studentów). W ramach projektu organizatorzy wręczyli każdemu dziecku własnoręcznie wykonane i uszyte czapki kucharskie i fartuszki, to bardzo ucieszyło dzieci. Zaangażowanie dzieci, zapał z jakim przystępowały do kolejnych działań wyraźnie wskazywały na to, że spędziły one ten czas efektywnie, dobrze się bawiły i…bynajmniej nie miały ochoty rozstawać się z naszymi studentami” relacjonują studenci zaangażowani w projekt.

Realizatorzy: Anna Wutkowska, Alicja Pruchniak, Agnieszka Zaręba, Joanna Skiba, Tomasz Naspiński

więcej zdjęć:

2014 © Copyright - Katedra Teorii Wychowania WNS UWM Olsztyn