IMG_0288

W dniu 21 maja 2014 roku w Galerii Foyer mieszczącej się przy Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyła się wystawa rysunku nieformalnej grupy artystycznej GRUPA NR 3 pt. „Moje miejsce. Moja przestrzeń”.

Przygotowaniem imprezy zajmowali się studenci III roku pedagogiki szkolnej z animacją kulturalną Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie: Marta Jaszewska, Anna Mentek, Łukasz Rutka, Julia Rutkowska, Patrycja Sosnowska, Aleksandra Ziopaja. Wystawa poprzedzona została prelekcją dr hab. Krzysztofa Szatrawskiego.

Przedmiotem wystawy była – jak wskazali członkowie grupy artystycznej – rzeczywistość obserwowana przez nich na co dzień. Ich prace nie tylko ukazują miejsca, które dobrze znają, z którymi są związani. Nie chodzi w nich jedynie w nich jedynie o warsztatowe poszukiwania – za ich pomocą próbują także oddać atmosferę tych miejsc, które w pewien szczególny sposób na nich oddziałują i przykuwają ich uwagę.

Grupa nr 3 to nieformalna grupa artystyczna, której członkami są studenci III roku I stopnia edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Współpracę ze sobą nawiązali w pracowni rysunku dr hab. Marzeny Huculak. Autorami zaprezentowanych prac byli: Marlena Czajkowska, Joanna Ejsymont, Aleksandra Jarocka, Łukasz Oleszczuk, Dominika Palulis, Katarzyna Schulz, Jakub Żukowski.

Podczas spotkania odbył się koncert piosenki Agnieszki Osieckiej, wystąpiły dwie wokalistki: Marta Jaszewska studentka Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie oraz Anna Mentek studentka pedagogiki szkolnej z animacją kulturalną.

Wydarzenie otrzymało bardzo pochlebne opinie zarówno uczestniczących artystów, jak i przybyłych gości.

2014 © Copyright - Katedra Teorii Wychowania WNS UWM Olsztyn