Szanowni Państwo, Studenci, Opiekunowie praktyk ciągłych i Koordynatorzy przedmiotów praktyka ciągła

Praktyka ciągła

Wraz z początkiem semestru letniego 2020/2021 rozpoczyna się również realizacja obowiązkowych praktyk ciągłych, które stanowią integralną część kształcenia na wszystkich kierunkach studiów prowadzonych przez WNS. Na stronie internetowej praktyk WNS znajduje się szczegółowy wykaz realizowanych praktyk na poszczególnych kierunkach w tym roku akademickim (http://wns.uwm.edu.pl/ops/praktyka-ciagla-20202021), wszystkie niezbędne informacje na temat ich przebiegu oraz dokumenty regulujące praktykę m.in.:

Systematycznie dołączane są również szczegółowe Programy praktyk obowiązujące na/w poszczególnych kierunkach/zakresach.

Jesteśmy świadomi, iż podobnie jak w minionym semestrze, tak i teraz realizacja praktyk ciągłych będzie dużym wyzwaniem zarówno dla Studentów, Dyrektorów placówek/instytucji przyjmujących studentów, jak i Opiekunów praktyk, ponieważ nadal pozostajemy pod wpływem ograniczeń wynikających ze stanu epidemii wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2. Tym bardziej teraz, kiedy od 27 lutego na województwo warmińsko-mazurskie zostały nałożone czasowe ograniczenia, nakazy i zakazy.

Dbając jednak o najwyższą jakość kształcenia Studentów naszego Wydziału i troszcząc się o uzyskanie wymaganych efektów uczenia się, rekomendujemy kontynuację praktyk w przypadku Studentów, którzy już ją rozpoczęli i podejmowanie prób organizacji praktyk w wybranych placówkach/instytucjach, w przypadku tych osób, które praktykę dopiero planują. Jednocześnie przypominamy, że realizacja praktyk ciągłych może odbywać się w trybie: tradycyjnym (bezpośredni kontakt z placówką), mieszanym (częściowo zdalnie, częściowo w bezpośrednim kontakcie) lub trybie zdalnym (jeśli placówka pracuje lub będzie pracować w trybie zdalnym)*. Dla dobra podopiecznych i pracowników placówek/instytucji dopuszczamy możliwość reorganizacji praktyk w taki sposób, aby student w możliwie minimalnym zakresie miał bezpośredni kontakt z miejscami praktyk.

W przypadku pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z Ośrodkiem Praktyk Pedagogicznych i Zawodowych WNS.

Łączę wyrazy szacunku
Wydziałowy Koordynator Praktyk
Joanna Dziekońska

* Regulują to następujące akty prawne: Zarządzenie Rektora UWM Nr 82/2020 z dnia 1 października 2020 roku w sprawie zasad funkcjonowania Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w stanie zagrożenia epidemicznego lub epidemii;  Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 2 grudnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela.