Wizyta studyjna na Uniwersytecie Łotwy w Rydze

zdjęcie

W dniach 20-25 czerwca br. na wizycie studyjnej na Uniwersytecie Łotwy w Rydze przebywali pracownicy Instytutu Nauk Politycznych WNS UWM: dr hab. Waldemar Tomaszewski, prof. UWM, dr hab. Wojciech Kotowicz, dr hab. Krzysztof Żęgota, prof. UWM oraz dr Tomasz Gajowniczek. W programie wizyty zaplanowano konsultacje naukowe z łotewskimi badaczkami: doc. Lilitą Seimuskane, dr Sigitą Strubergą oraz doc. Ievą Bērziņą.

Była to kolejna wizyta studyjna realizowana w ramach projektu „Edukacja społeczeństwa w zakresie dezinformacji: Polska, Litwa, Łotwa i Estonia", którego celem jest pogłębienie wiedzy i wymiana doświadczeń w zakresie walki z dezinformacją i fake news. Projekt jest finansowany z budżetu państwa w ramach konkursu Ministra Spraw Zagranicznych RP „Dyplomacja Publiczna 2024”.

logo msz