Prof. Arkadiusz Żukowski w Prezydium Komitetu Nauk Politycznych PAN

obraz

W dniu 4 kwietnia b.r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyło się inauguracyjne posiedzenie Komitetu Nauk Politycznych Polskiej Akademii Nauk kadencji 2024-2027.

Podczas posiedzenia złożono podziękowania ustępującemu przewodniczącego Komitetu prof. dr. hab. Tadeuszowi Wallasowi z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, który pełnil tę funkcje przez dwie kadencje oraz wręczono powołania członkom Komitetu i wybrano jego władze. Przewodnicząca została wybrana prof. dr hab. Jolanta Itrich-Drabarek z Uniwersytetu Warszawskiego, a jej zastępcami prof. dr hab. Renata Podgórzańska z Uniwersytetu Szczecińskiego i prof. dr hab. Andrzej Stelmach z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Do Prezydium Komitetu wybrano prof. dr hab. Alicję Stępień-Kuczyńską z Uniwersytetu Łódzkiego, prof. dr hab. Grzegorza Janusza z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz prof. dr hab. Arkadiusza Żukowskiego z naszego Instytutu.

Na zdjęciu od lewej:

prof. G. Janusz, prof. R. Podgórzańska, prof. A. Stelmach, prof. J. Itrich-Drabarek, prof. A. Stępień-Kuczyńska, prof. A. Żukowski, prof. T. Wallas