Pracownicy INP na wizycie studyjnej na Uniwersytecie Kłajpedzkim

zdjęcie

W dniach 25-29 maja br. na wizycie studyjnej na Uniwersytecie Kłajpedzkim przebywali pracownicy Instytutu Nauk Politycznych WNS UWM: dr hab. Waldemar Tomaszewski, prof. UWM, dr hab. Wojciech Kotowicz oraz dr hab. Krzysztof Żęgota, prof. UWM. W trakcie wizyty pracownicy INP przeprowadzili konsultacje naukowe z litewskimi badaczami zajmującymi się zagrożeniami transgranicznymi oraz walką z dezinformacją i fake news. Zrealizowano m.in. spotkania z doc. dr Rositą Vaičiulė oraz prof. Jaroslavem Dvorakiem.

Wizyta studyjna była pierwszym akordem realizowanego przez pracowników Instytutu Nauk Politycznych projektu „Edukacja społeczeństwa w zakresie dezinformacji: Polska, Litwa, Łotwa i Estonia", którego celem jest pogłębienie wiedzy i wymiana doświadczeń w zakresie walki z dezinformacją i fake news. Projekt jest finansowany z budżetu państwa w ramach konkursu Ministra Spraw Zagranicznych RP „Dyplomacja Publiczna 2024”.