Habilitacja Karoliny Tybuchowskiej-Hartlińskiej – gratulacje!!!

obraz

W dniu 22 marca b.r. Rada Naukowa Dyscypliny Nauki o Polityce i Administracji Uniwersytetu UWM w Olsztynie podjęła jednogłośnie uchwałę w sprawie nadania dr Karolinie Tybuchowskiej-Hartlińskiej stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o polityce i administracji. Osiągnięciem naukowym będącym podstawą ubiegania się o nadanie stopnia doktora habilitowanego był cykl publikacji powiązanych tematycznie pt. „Teoretyczne i empiryczne determinanty polityki lokalnej - partycypacja, wybory, bezpieczeństwo”.

Na mocy uchwały nr 17/2023 z dnia 24 października 2023 roku Rada Naukowa Dyscypliny powołała Komisję habilitacyjną w postępowaniu w sprawie nadania stopnia doktora habilitowanego dr Karolinie Tybuchowskiej-Hartlińskiej w składzie: Przewodnicząca komisji: prof. dr hab. Jolanta Maria Itrich-Drabarek (Uniwersytet Warszawski); Recenzenci: prof. dr hab. Magdalena Musiał-Karg (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), prof. dr hab. Alfred Lutrzykowski (Państwowa Akademia Nauk Stosowanych we Włocławku), dr hab. Danuta Plecka, prof. UG (Uniwersytet Gdański), prof. dr hab. Alicja Stępień-Kuczyńska (Uniwersytet Łódzki); Członkini komisji: dr hab. Katarzyna Maciejewska-Mieszkowska, prof. UWM (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie); Sekretarz: dr hab. Tomasz Bojarowicz (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie).

W dniu 23 lutego 2024 roku, po wpłynięciu czterech pozytywnych recenzji, odbyło się posiedzenie Komisji habilitacyjnej, w tym kolokwium habilitacyjne. Komisja habilitacyjna jednogłośnie przyjęła uchwałę o pozytywnej opinii w sprawie nadania dr Karolinie Tybuchowskiej-Hartlińskiej stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o polityce i administracji.