Zapraszamy na studia podyplomowe z Metodyki i metodologii pracy socjalnej w formule on-line!

mimps

Serdecznie zapraszamy na kwalifikacyjne studia podyplomowe w formule on-line z zakresu Metodyka i metodologia pracy socjalnej. Proponowany program spełnia wszystkie wymagania zgodnie z Rozporządzenie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z dn. 22 października 2021 roku. Adresatami studiów podyplomowych mogą być osoby, które są zainteresowane uzyskaniem kwalifikacji w zawodzie pracownika socjalnego oraz ukończyły studia na jednym z kierunków: pedagogika, pedagogika specjalna, politologia, polityka społeczna, psychologia, socjologia, nauki o rodzinie. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie ma bogate i wieloletnie tradycje w obszarze badań i kształcenia do pola pracy socjalnej. W tym roku decyzją Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej kierunek praca socjalna otrzymał najwyższą ocenę programową.

Absolwenci studiów podyplomowych pozyskają wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne w zakresie: prawidłowego nawiązywania kontaktów interpersonalnych oraz rozpoznawania sytuacji osób i rodzin korzystających z pomocy społecznej, określania celów pomocy i analizowania uwarunkowań trudnych sytuacji osób i grup objętych pomocą, planowania form pomocy oraz stosowania skutecznych metod i technik pracy socjalnej, podejmowania współpracy między instytucjami i profesjonalistami, celem skutecznego udzielania pomocy, projektowania działań socjalnych, monitorowania i dokonywania ewaluacji podejmowanych działań, doskonalenia organizacji własnej pracy, pełnienia roli doradczej w zakresie doboru usług społecznych oraz działania na rzecz ich rozwoju, opracowania standardów jakości usług społecznych oraz gromadzenia i aktualizowania informacji o usługach społecznych realizowanych w obszarze gminy, przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu, stosowania zasad etyki zawodowej.

Wiedza i umiejętności zdobyte podczas studiów podyplomowych umożliwią podjęcie pracy w: ośrodkach pomocy społecznej, powiatowych centrach pomocy rodzinie, placówkach sieci pomocy społecznej (domy pomocy społecznej, dzienne domy pomocy społecznej, warsztaty terapii zajęciowej, placówki opiekuńczo-wychowawcze, ośrodki wsparcia, specjalistyczne ośrodki wsparcia), centrach usług społecznych, specjalistycznych placówkach doradztwa socjalnego, organizacjach pozarządowych, innych placówkach prowadzących działania pomocowe, aktywizacyjne i integracyjne w środowisku.

Zajęcia na studiach podyplomowych realizowane będą:

• w systemie niestacjonarnym;
  • wyłącznie w formule on-line;
  • czas trwania studiów: 2 semestry;
  • łączna liczba godzin – 360;
  • częstotliwość zjazdów: średnio co dwa tygodnie;
  • wysokość czesnego: 3500 PLN.

Termin składania dokumentów – w systemie IRK (Internetowa Rejestracja Kandydatów)  do 30 września 2022 r.; po zarejestrowaniu się w systemie IRK, Kandydat ubiegający się o przyjęcie na studia składa wymagane dokumenty w sekretariacie studiów podyplomowych u p. mgr Marty Bartczak, sekretariat Katedry Pedagogiki Społecznej i Metodologii Badań Edukacyjnych, Wydział Nauk Społecznych UWM w Olsztynie, 10-561 Olsztyn, ul. Żołnierska 14 –  pok. 129, tel. 89 524 62 69;  e-mail: marta.bartczak@uwm.edu.pl lub wysyła listem poleconym na wskazany powyżej adres.

Wymagane dokumenty:

- podanie o przyjęcie na studia podyplomowe, wygenerowane po rejestracji w systemie irk.uwm.edu.pl,

-  odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych na jednym z kierunków: pedagogika, pedagogika specjalna, politologia, polityka społeczna, psychologia, socjologia, nauki o rodzinie.

Więcej informacji o studiach podyplomowych można znaleźć na stronie:

Szczegółowych informacji na temat studiów podyplomowych udzielają również: