Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z mgr Agnieszką Nowakowską - finalistką plebiscytu Belfer UWM 2020. Przypominamy o głosowaniu!

A.N.

Mgr Agnieszka Nowakowska pracuje w Katedrze Pedagogiki Specjalnej i Resocjalizacji. Studenci Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zdecydowali, że to właśnie ona powalczy w tym roku o tytuł Belfra UWM. Jak zareagowała na to wyróżnienie? Posłuchajcie!

"Jestem z wykształcenia pedagogiem specjalnym, oligofrenopedagogiem oraz rehabilitantem wzroku osób słabowidzących. I w tym zakresie prowadzę zajęcia" - opowiadała o swojej pracy na uczelni w studiu Radia UWM FM mgr Agnieszka Nowakowska. "W ramach zajęć organizuję też wyjścia do placówek specjalnych. Mamy tam szansę poznać, jak w praktyce wygląda praca pedagoga specjalnego."

Jak zareagowała na wyróżnienie przyznane jej przez studentów Wydziału Nauk Społecznych? "To niesamowite uczucie. Absolutne zaskoczenie, absolutne wzruszenie! Wiem, że każdy belfer docenia tą nagrodę. To ogromne wyróżnienie! Belfer powinien być zawsze dobrze przygotowany do zajęć. Powinien wymagać i być dobrze nastawiony do studentów, czyli traktować ich po prostu z szacunkiem."

W czasie wolnym Belfer WNS uwielbia grać w planszówki, układać puzzle, spacerować. Spędza go z rodziną. "Mam dwie córeczki w wieku wymagającym dużego zaangażowania. Uwielbiamy gry - planszówki, karciane. Uwielbiamy puzzle i spacery. To rzeczy na które poświęcam najwięcej czasu poza pracą."

Z mgr Agnieszką Nowakowską spotkał się Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Tytuł Belfra na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie zostanie przyznany po raz piętnasty. Finałowe głosowanie trwa od 13 do 20 stycznia na stronie: belfer.uwm.edu.pl/glosuj. Zwycięzcę poznamy podczas Gali Plebiscytu - 27 stycznia.