Zapowiedź spektaklu - Młodzież 44 - pamiętamy

Spektakl

Na temat działań Naszych studentów wspominaliśmy już wiele razy. Tym razem przykład dzielenia się pasją w pracy z młodzieżą u studenta Pedagogiki II stopnia Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie – Piotra Frąckiewicza. Nasz student na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą w formie prowadzenia zajęć tanecznych w Kętrzyńskim Centrum Kultury, jak i również realizuje projekty na szeroką skalę w ramach Stowarzyszenia Hip Hop Mazury. Jednym z ostatnich projektów, w których promocję włączył się również Nasz wydział, jest wystawienie spektaklu pt. „Młodzież 44 – pamiętamy” na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Pomysł i przygotowania do spektaklu rozpoczęły się jesienią 2018 roku, kiedy to młodzież na podstawie wspomnień Powstańców Warszawskich napisała scenariusz do spektaklu. W późniejszym etapie powstał mural oraz utwór rapowy promujący działania. Ważnym celem projektu było przekazanie wartości patriotycznych i historycznych w języku i kulturze obecnej młodzieży, aby zainteresować i zaciekawić młodego odbiorcę. UDAŁO SIĘ! – powstał utwór „Młodzież 44 – pamiętamy”, który można obejrzeć pod poniższym linkiem.
Nasz student oprócz czuwania nad całością projektu włączył się wspólnie z młodzieżą w napisanie i nagranie utworu. Zwrotka Piotra rozpoczyna się od 2:10 min.

W najbliższym czasie będzie można obejrzeć spektakl w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie: 26 maja 2019 o godz. 17:00, scena MARGINES – wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych