Wyróżnienie dla Prof. Arkadiusza Żukowskiego na pierwszej Gali Nauki Polskiej

gala

19 lutego obchodzony był po raz pierwszy Dzień Nauki Polskiej. W rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika postanowiono wyrazić uznanie dla dokonań polskich naukowców, badaczy i odkrywców, ustanawiając święto państwowe i zatwierdzając je ustawą. Coroczne obchody zainaugurowano podczas uroczystej Gali Nauki Polskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, na której wybitni polscy naukowcy otrzymali nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W gronie wyróżnionych znalazł się m.in. prof. Ryszard Górecki oraz prof. Arkadiusz Żukowski.

Rektor UWM otrzymał nagrodę za całokształt dorobku, natomiast dyrektor Instytutu Nauk Politycznych został wyróżniony za znaczące osiągnięcia w zakresie współpracy międzynarodowej koncentrującej się m.in. na podnoszeniu jakości badań naukowych.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z gali na stronie Ministerstwa: