WNS włącza się w pomoc dzieciom i młodzieży z Ukrainy

Pomagamy Ukrainie

Pracownicy i studenci naszego wydziału aktywnie włączają się w pomoc dzieciom i młodzieży, którzy uciekli przed wojną w Ukrainie. W ostatnich dniach pierwsze grupy studentów wraz z nauczycielami akademickimi odwiedziły ośrodek Caritas w Rybakach, by na miejscu przeprowadzić zajęcia dla przebywających tam dzieci, wspólnie spędzić czas, pobyć razem, starając się w ten sposób, by choć na chwilę zapomniały one o trudnych doświadczeniach ostatnich tygodni.

Ośrodek w Rybakach odwiedziły studentki III roku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej wraz z doktor Iwoną Cymerman oraz magister Mileną Kaczmarczyk z Katedry Dydaktyki i Wczesnej Edukacji. Panie zorganizowały i przeprowadziły zabawy ruchowe, wykonywały wspólnie prace plastyczne oraz zaprosiły dzieci do eksperymentowania. Drugą grupą studentów koordynowała profesor Małgorzata Ciczkowska-Giedziun z Katedry Pedagogiki Społecznej i Metodologii Badań Edukacyjnych. Studentki III roku pracy socjalnej grały z dziećmi w planszówki, układały puzzle a także spędzały czas na zabawach na świeżym powietrzu. Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem dzieci. Swoją wdzięczność wyraziła również dyrekcja ośrodka. Wyjazdy do Rybak będą miały charakter cykliczny i planowane są dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i w czwartki.

Społeczność WNS postanowiła również odpowiedzieć na apel Prorektora ds. umiędzynarodowienia profesora Pawła Wielgosza i obecnie pracuje nad organizacją wyjazdów studentów i nauczycieli akademickich do Ośrodka Wypoczynkowego w Łańsku, w którym również przebywa liczna grupa uchodźców z Ukrainy.

Poniżej znajduje się fotogaleria zdjęć z dotychczasowych wyjazdów naszych studentów i pracowników do Rybak.