Wizyta studyjna w Kownie, 29 - 31 marca 2017r.

W dniach 29-31 marca 2017 roku studenci pracy socjalnej oraz edukacji dorosłych z doradztwem socjalnym wraz z pracownikami Katedry Pedagogiki Społecznej odwiedzili Kowno. Celem wyjazdu było poznanie placówek pomocy społecznej oraz wizyta na Uniwersytecie Witolda Wielkiego w Kownie.

Zaproponowane wizyty w placówkach socjalnych, spotkanie studentów ze swoimi rówieśnikami z Litwy, wymiana doświadczeń naukowych pracowników oraz  możliwość uczestniczenia w wykładzie dotyczącym pracy socjalnej na Litwie, stały się okazją do wzbogacenia wiedzy na temat polskich i litewskich wyzwań teoretyczno-praktycznych w obszarze pracy socjalnej. Wizyty w placówkach pozwoliły studentom poznać sposoby organizacji pracy socjalnej z dziećmi, rodzinami i seniorami na Litwie oraz praktyczne doświadczenia w tym zakresie.

Niezwykle życzliwe przyjęcie przez pracowników Uniwersytetu oraz placówek, profesjonalne przygotowanie wizyty, zachęciły studentów oraz pracowników do dalszej współpracy i wymiany doświadczeń z naszymi sąsiadami.

Małgorzata Ciczkowska-Giedziun, Magdalena Dymowska, Magdalena Zmysłowska