„Warto być przyzwoitym” – syn o ojcu i wartościach, które zawsze będą w cenie”

Baner

Już 6 grudnia 2022 roku (wtorek) Kortowo odwiedzi Władysław Teofil Bartoszewski, syn prof. Władysława Bartoszewskiego – ikony polskiej demokracji, naukowca, publicysty, dziennikarza, dyplomaty, działacza społecznego, doktora honoris causa UWM. Podczas otwartego wykładu syn Władysław opowie o ojcu Władysławie w kontekście dziedzictwa jego myśli, filozofii, osiągnięciach. To wszystko w ramach jubileuszu 100-lecia urodzin wybitnego społecznika.

- Potrzebujemy autorytetów, którzy swoją wizją potrafią zainspirować i poprowadzić do przezwyciężenia kryzysów. Unikatowe dziedzictwo wartości pozostawił prof. Władysław Bartoszewski – mówi Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, inicjator przedsięwzięcia. - Serdecznie zapraszam wszystkich studentów UWM na to wyjątkowe spotkanie. To okazja do ważnej refleksji nad współczesnym światem i roli w nim każdego młodego człowieka – dodaje.

Wykład zakończy panel dyskusyjny, w którym prelegenci podejmą dyskusję na temat „Społeczeństwo przyzwoite, czyli jakie? Rola edukacji i nauki, samorządu oraz polityki w kształtowaniu świadomości postaw pokoleń”. Udział w debacie wezmą: Władysław Teofil Bartoszewski (poseł na Sejm RP), Gustaw Marek Brzezin (Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego), dr hab. Mirosław Gornowicz, prof. UWM (Prorektor ds. rozwoju i polityki finansowej UWM).

Kiedy: 6 grudnia (wtorek), godz. 17.00

Gdzie: Aula im. Marii i Georga Dietrichów, Wydział Humanistyczny UWM, ul. Kurta Obitza 1

Wstęp wolny!

Na wydarzenie zaprasza Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Rada Samorządu Doktorantów UWM oraz Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego UWM.

Nasz Wydział również przyłącza się do zaproszenia!