Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod nowy budynek WNS – nasze marzenia stają faktem

2 października 2020 roku to dzień inauguracji roku akademickiego 2020/2021, roku, który zapewne należy do wyjątkowych ze względu na specyfikę rozpoczynającego się semestru. Dzień ten zapisze się jednak szczególnie w historii naszego wydziału jako kolejny, ważny krok przybliżający nas do długo wyczekiwanej nowej siedziby Wydziału Nauk Społecznych, która powstaje w Kortowie u zbiegu ul. Warszawskiej i Dybowskiego. Tym samym, już za trzy lata – jeśli prace potoczą się zgodnie z harmonogramem – staniemy się częścią kampusu studenckiego.

W porannej uroczystości wmurowania kamienia węgielnego wzięli udział prof. Jerzy Przyborowski, Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, prof. Wojciech Maksymowicz, Wiceminister nauki, oraz prof. Ryszard Górecki, Rektor kadencji 2016-2020, inicjator rozpoczęcia budowy. Obecna była również Pani Dziekan, prof. Joanna Ostrouch-Kamińska oraz prof. Jarosław Dobkowski, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji, z którym to wydziałem będziemy dzielić budynek. To Dziekani obu wydziałów cieszą się szczególnie z inwestycji, która zmieni warunki studiowania i pracy 4,5 tys. studentów i prawie 450 nauczycieli akademickich. Świadczą o tym słowa Pani Dziekan:

- To duże wydarzenie w historii Wydziału Nauk Społecznych. Długo oczekiwana nowa siedziba dla studentów, doktorantów, pracowników staje się szybko rośnie. Dzisiejsza uroczystość generuje dużo pozytywnych emocji. Cieszymy się bardzo!  Nasze marzenia stają się faktem.

Poniżej krótka fotorelacja z uroczystości.

Źródło: http://www.uwm.edu.pl/egazeta/juz-za-3-lata-nowa-siedziba-dla-2-wydzialow