Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu na UWM

Kwiecień to Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu. Specjalne wydarzenia z tej okazji przygotowali pracownicy oraz studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Także na antenie Radia UWM FM będziemy rozmawiać o wielowymiarowości autyzmu i działaniach podejmowanych na uczelni.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu od kilku lat obchodzony jest 2 kwietnia. Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie od 2013 roku organizowane są z tej okazji różne wydarzenia, których zadaniem jest pogłębianie wiedzy i świadomości o spektrum autyzm.

W tym roku warto przede wszystkim zaglądać do internetu. Ale także słuchać... radia. "2 kwietnia zapraszamy do wysłuchania audycji w Radiu UWM FM poświęconej tematyce autyzmu i ojcowstwa. To temat niezwykle ważny i bardzo często pomijany w mediach. Nasz student będzie również opowiadał o swoich doświadczeniach w radiu RMF FM" - informuje Mateusz Dampc, Rzecznik ds. Równości Szans UWM w Olsztynie. "Prawie każdego dnia będziemy również publikować posty na FB. Jest to związane z aktualną sytuację epidemiczną. Większość działań przenieśliśmy do sieci. Oprócz zamieszczania artykułów, będziemy zamieszczali również materiały filmowe, quizy. A pod koniec miesiąca zorganizujemy szkolenia skierowane do studentów i kadry dydaktycznej."

Z Mateuszem Dampcem spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Żródło: http://www.uwmfm.pl/news/126/czytaj/7443/swiatowy-miesiac-wiedzy-na-temat-autyzmu-na-uwm.html