Studentki WNS w gronie laureatek stypendium Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego

24 kwietnia na zamku olsztyńskim po raz kolejny Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin wręczył stypendia studentom i absolwentom, którzy osiągnęli w minionym roku wyróżniające wyniki w nauce, a także angażowali się w działalność naukową oraz artystyczną. W gronie wyróżnionych znalazły się dwie studentki naszego Wydziału.

Stypendium im. Marka Baumana oraz stypendia Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego wręczane są corocznie wyróżniającym się studentom będącym mieszkańcami województwa warmińsko-mazurskiego. Marek Bauman (zmarły na początku 2019 roku) był skarbnikiem województwa warmińsko-mazurskiego w latach 2000-2019. Jego najwyższe kwalifikacje, kompetencje i biegłość w przepisach prawa finansowego wywarły historyczny wpływ na sprawne funkcjonowanie samorządu województwa i rozwój społeczno-gospodarczy regionu. W 2008 roku został wyróżniony Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego, przyznawaną za dokonania  wykraczające poza podstawowe obowiązki zawodowe oraz przynoszące wymierne korzyści mieszkańcom Warmii, Mazur i Powiśla. Z kolei „Stypendia Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego” przyznawane są za osiągnięcia w dziedzinach nauk ścisłych i przyrodnicznych, nauk medycznych i nauk o zdrowiu, nauk inżynieryjno-technicznych oraz sztuki.

Nagrodzone studentki naszego Wydziału to:

Laura Trelewicz - od trzech lat jest studentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Od zawsze chciała pomagać ludziom, dlatego wybrała studia związane z tą dziedziną i angażuje się w działania wolontaryjne.

Marcelina Wiśniewska - na co dzień studentka III roku socjologii UWM oraz sekretarka w jednym z urzędów. Uwielbia śpiewać, gotować oraz spędzać czas z najbliższymi. W przyszłości chciałaby zostać psychoterapeutką.

Podczas uroczystości wręczenia stypendiów przez Marszałka Gustawa Marka Brzezina studentkom serdeczne gratulacje złożyli JM rektor UWM prof. Jerzy Przyborowski oraz dziekan WNS prof. Joanna Ostrouch-Kamińska.

Dołączamy do gratulacji i życzymy studentom dalszych sukcesów!