Sprawozdanie z Seminarium Kół Naukowych "Jednostka-grupa-społeczność lokalna. Współpraca w działaniach społecznych", 24.03.2017r., Olsztyn

Seminarium 5

Jednostka-grupa-społeczność lokalna. Współpraca w działaniach społecznychtaki tytuł nosiło Seminarium Kół Naukowych, które odbyło się 24 marca 2017 r. na Wydziale Nauk Społecznych UWM w Olsztynie. Zorganizowane one zostało w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pracy Socjalnej oraz Ogólnopolskiego Tygodnia Pracy Socjalnej Polskiego Stowarzyszenia Szkół Pracy Socjalnej. Obrady Seminarium zostały przygotowane przez studentów – członków dwóch kół naukowych działających przy Katedrze Pedagogiki Społecznej – Studenckiego Koła Naukowego Pracy Socjalnej „Kreatywni” oraz Koła Naukowego Wolontariatu.

Seminarium i obrady plenarne zostały otwarte przez Prof. UWM dr hab. Ewę Kantowicz (Kierownik Katedry Pedagogiki Społeczne)j, która wprowadziła zebranych
w tematykę seminarium przedstawiając referat nt. Roli profesjonalistów społecznych
w kreowaniu przestrzeni społecznej w środowisku lokalnym
.

Formuła Seminarium pozwoliła na odniesienie się do tematu współpracy
w działaniach społecznych z dwóch perspektyw – teoretycznej i praktycznej. Tematy wystąpień zostały podzielone na dwie sekcje – Partnerstwo i współpraca w działaniach społecznych oraz Podmiotowość i współpraca w działaniach społecznych a także sesję posterową – Wielowymiarowość działań społecznych – partnerstwo, współpraca, podmiotowość. Prezentowane referaty stały się doskonałą okazją do wymiany doświadczeń
i wiedzy, które przeniesione zostały do otwartej dyskusji.

Wśród uczestników spotkania znaleźli się przedstawiciele Naukowego Koła Socjologów Quaero, Interdyscyplinarnego Koła Naukowego InterGender, Studenckiego Koła Naukowego Pracy Socjalnej „Kreatywni” oraz Koła Naukowego Wolontariatu oraz doktoranci Wydziału Nauk Społecznych.

Patronat medialny nad seminarium pełniło Radio UWM  oraz Telewizja Kortowo.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w spotkaniu i zapraszamy za rok!