Sprawozdanie z projektu dydaktycznego ROK 2022 ROKIEM MARII GRZEGORZEWSKIEJ

Pamiętając o zasługach MARII GRZEGORZEWSKIEJ w pedagogice osób z niepełnosprawnością, studenci I roku pedagogiki specjalnej postanowili wszystkim bardziej przybliżyć tę postać. Pod okiem dr Marii Radziszewskiej w semestrze letnim 2021/2022 w ramach przedmiotu Historia kształcenia specjalnego rozpoczęliśmy działania prowadzące do rozpowszechnienia informacji dotyczących głównej prekursorki pedagogiki specjalnej w Polsce i jednocześnie PATRONKI ROKU 2022. Projekt dydaktyczny upowszechnialiśmy w okresie od 18 kwietnia do 30 maja 2022 roku. Podczas jego realizacji studenci dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat M. Grzegorzewskiej. Aby pokazać historię tej persony oraz propagować jej osiągnięcia, postanowiliśmy poszerzyć grono odbiorców. Ustawiliśmy przy wejściu do naszego Wydziału wystawę posterową. Plakaty, które umieszczone zostały na uczelni, dotyczyły życia i działalności Marii Grzegorzewskiej. Studenci zajęli się też przygotowaniem kodów QR, które przenosiły do ciekawych gier. Były one rozwieszane w różnych miejscach na uczelni. Po ich zeskanowaniu można było rozwiązać quizy dotyczące Marii Grzegorzewskiej. Oprócz działalności stacjonarnej, postanowiliśmy też wykorzystać do tego media społecznościowe. Ich źródłem rozpowszechniania była strona facebooka naszego Wydziału. Co poniedziałek umieszczane były ciekawostki, życiorys oraz działania Marii Grzegorzewskiej na rzecz pedagogiki specjalnej. Dodatkowo, aby zachęcić do bliższego zapoznania się z prekursorką naszego kierunku studiów stworzyliśmy filmik z udziałem studentów. Poniżej fotorelacja z naszej inicjatywy.

W imieniu studentów

starosta Klaudia Rejterada