Sprawozdanie z konferencji "Przywództwo – Analiza Biznesowa – Społeczeństwo: Studium Przypadku Ukrainy i Polski"

konferencja

7 czerwca 2024 r. mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w panelu "Przywództwo – Analiza Biznesowa – Społeczeństwo: Studium Przypadku Ukrainy i Polski", przeprowadzonym w trybie hybrydowym, w ramach XXXI Międzynarodowej Konferencji Naukowej Studentów, Doktorantów i Młodych Naukowców „Aktualne Problemy Funkcjonowania Systemu Gospodarczego Ukrainy" na Wydziale Ekonomii Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Iwana Franki. Moderacją panelu zajmowała się prof. Nataliya Struk z Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Iwana Franki, a moderatorem pomocniczym ze strony polskiej była dr Oleksandra Struk z Instytutu Nauk Politycznych, Wydziału Nauk Społecznych, UWM w Olsztynie.

Czynny udział w konferencji wzięła studentka II roku kierunku Bezpieczeństwo Narodowe, Daria Mażewska, z tytułem wystąpienia „Transformacja gospodarcza Polski: Terapia szokowa na przełomie lat 80. i 90.”, oraz student III roku kierunku Analityka i Zarządzanie Publiczne, Wiktor Bożentowicz, z tytułem wystąpienia „Kreowanie przywódcy w Związku Harcerstwa Polskiego”. Biernie uczestniczyła także studentka II roku kierunku Bezpieczeństwo Narodowe, Paulina Sulewska. Dr Oleksandra Struk zaprezentowała referat na temat “War in Ukraine: Implications on Consumer Confidence, Business Outlook, and National Competitiveness in European States” na podstawie wyników badań uzyskanych w ramach pracy nad publikacją naukową pt. „The Economics of Russia’s War in Ukraine: Impact Analysis of Economic Policy and Finance”, która niebawem ukaże się drukiem w prestiżowym wydawnictwie Routledge w Londynie.

Serdecznie dziękujemy organizatorom konferencji za zaproszenie oraz interesujące prezentacje wykładowcom polskich uniwersytetów (dr Arleta Hrehorowicz, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie; dr Maryana Prokop, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach; oraz dr Justyna Ziobrowska-Sztuczka, Uniwersytet Wrocławski), jak również doktorantom i studentom uczelni ukraińskich i polskich.