Spotkanie z interesariuszami zorganizowane przez Katedrę Pedagogiki Ogólnej i Opiekuńczej

Spotkanie z interesariuszami zorganizowane przez Katedrę Pedagogiki Ogólnej i Opiekuńczej

3 czerwca 2022 roku w Katedrze Pedagogiki Ogólnej i Opiekuńczej WNS odbyło się spotkanie z interesariuszami współpracującymi z katedrą w ramach praktyk pedagogicznych (śródrocznych i ciągłych). Tego dnia mieliśmy przyjemność gościć dyrektorów, wicedyrektorów i pracowników olsztyńskich placówek opiekuńczo - wychowawczych. Na zorganizowane przez nas spotkanie przybyło ponad 20 osób, co jest dla nas ogromnym sukcesem. Swoją obecnością zaszczycili nas również pracownicy naszego wydziału - Pełnomocnik Dziekana ds. Współpracy z Otoczeniem Społeczno-gospodarczym dr hab. Alina Kalinowska – Iżykowska oraz Wydziałowy Koordynator Praktyk dr Joanna Dziekońska.

Spotkanie poprowadzili Kierownik Katedry Pedagogiki Ogólnej i Opiekuńczej prof. zw. dr hab. Józef Górniewicz oraz pracownicy katedry: dr Katarzyna Nosek – Kozłowska, dr Kinga Lisowska oraz dr Maria Radziszewska. Zaproszeni Goście otrzymali od Katedry upominki, stanowiące podziękowanie za dotychczasową współpracę.

Spotkanie rozpoczęła dr Katarzyna Nosek – Kozłowska, witając zaproszonych gości i przedstawiając pracowników naszego wydziału. Następnie głos zabrała  dr hab. Alina
Kalinowska – Iżykowska, omawiając jakość i sposoby sformalizowania współpracy WNS UWM z instytucjami zewnętrznymi. Pan Profesor Józef Górniewicz omówił rolę i znaczenie współpracy Katedry Pedagogiki Ogólnej i Opiekuńczej z instytucjami zewnętrznymi. Następnie o dokumentowaniu przebiegu i realizacji praktyki opowiedziała dr Joanna Dziekońska. Po krótkim wstępie zaprosiliśmy naszych gości do dyskusji, która okazała się niezwykle owocna i stała się inspiracją do stworzenia listy wniosków, wyznaczających dalsze kierunki naszej wzajemnej współpracy z instytucjami i placówkami opiekuńczo-wychowawczymi, która przedstawia się nastepująco:

  1. Stworzenie wspólnej przestrzeni do działań warsztatowych na rzecz rozwoju kształcenia przyszłych adeptów pedagogiki i pensjonariuszy placówek.
  2. Potrzeba współpracy przedstawicieli Wydziału Nauk Społecznych z interesariuszami zewnętrznymi w zakresie realizacji programów kształcenia (wizja łączenia teorii z praktyką).
  3. Przygotowanie i realizacja wspólnych projektów edukacyjnych, naukowych i popularno-naukowych.
  4. Potrzeba realizacji warsztatów rozwijających umiejętności interpersonalne i komunikacyjne u studentów pedagogiki.
  5. Potrzeba uwrażliwienia studentów na potrzeby drugiego człowieka, który w przyszłości będzie ich podopiecznym – wychowankiem.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.