Spotkania z bajką zorganizowane przez Studentki z Katedry Pedagogiki Opiekuńczej na Wydziale Nauk Społecznych w dniu 23 maja 2018 roku

spotkanie z bajką

W dniu 23 maja 2018 rok studenci studiów stacjonarnych III roku o specjalności: „Pedagogika Opiekuńcza" uczestniczyli w akcji społecznej: „Studenci Dzieciom" w ramach projektu edukacyjnego koordynowanego przez dr hab. Dorotę Zaworską-Nikoniuk, przygotowali zajęcia psychoedukacyjne dla dzieci z elementami dramy. Napisali przepiękne bajki psychoedukacyjne o charakterze profilaktycznym, przygotowali je w formie teatralnej, zaprojektowali i wykonali dekorację. Bajki odgrywane były przed najbardziej wymagającą publicznością – maluchów i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Gościliśmy bowiem na Wydziale Nauk Społecznych dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 40 im Żaczka   w Olsztynie oraz dzieci z klasy I f Szkoły Podstawowej nr 25 z Oddziałami Integracyjnymi im. H. Ch. Andresena w Olsztynie – wraz z wychowawczyniami i nauczycielkami. Nasi goście powitani zostali przez Władze Wydziału Nauk Społecznych: prof. dr.hab. Sławomira Przybylińskiego (Dziekana Wydziału) i prof. dr hab. Joannę Ostrouch-Kamińską (Panią Prodziekan ds. nauki i współpracy międzynarodowej) oraz Kierownika Katedry Pedagogiki Opiekuńczej: prof. zw. Andrzeja Olubińskiego. Obejrzeli siedem interesujących bajek podkreślających potęgę przyjaźni, moc wiary we własne możliwości, istotę przezwyciężania własnych słabości i ułomności – przy pomocy pracy nad sobą i bliskich osób. Dzieci obejrzały następujące bajki:

1.Sen Matyldy"  (bajka kinestetyczna autorki: Milena Lewandowska, Agata Niezdropa, Klaudia Staniszewska);

2. „Firaneczka – biedroneczka bez kropek"  (autorki: Sylwia Zynek, Marta Wodowska, Aleksandra Sieniawska)

3.„Bajka o ptaszku, który nauczył się latać" (autorki: Zuzanna Kokoszka, Karolina Kosiorek)

4.„Przemiana pieska Rubinka" (autorki: Aleksandra Karaś, Ewelina Święconek, Edyta Łużyńska)

5. „Małpiszonek" (autorki:Marzena Oziębło, Urszula Jarzębińska, Angelika Jachimowska, Emilia Nieznańska)

6.„Króliczek Lesio" (autorki: Karolina Kuchcińska, Karolina Szczypińska, Adrianna Wiśniewska, Aleksandra Karpa, Daria Siurnicka)

7. „O małym zajączku, który bał się ciemności" (autorki: Olga Borsuk, Iwona Samsel, gościnnie występuje Agata Jeziorna)

Na przedstawieniach gościliśmy też postacie z bajek: turkusowego Jednorożca, Szarą Myszkę i Małego Pokemona, z którymi dzieci chętnie robiły sobie zdjęcia. Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowanki związane z wystawianymi spektaklami i słodki poczęstunek.