Spotkania bajkoterapeutyczne z uczniami przygotowane przez studentki studiów stacjonarnych II stopnia II roku „Pedagogiki Opiekuńczej z Socjoterapią"

Spotkanie

W dniu 20 kwietnia 2018 roku studentki studiów stacjonarnych II stopnia, studiujące na  II roku Pedagogiki Opiekuńczej z socjoterapią: Nicola Tyszka, Anna Gwara, Agnieszka Andruszkiewicz oraz Aleksandra Brzezińska postanowiły zaprezentować dzieciom napisaną przez siebie „Bajkę o Żółwiu". Wystawiona w formie teatrzyku lalkowego bajka dotyczyła akceptacji własnych ułomności i podkreślała rolę wiary we własne możliwości w ich przezwyciężaniu a jej odbiorcami były dzieci klasy Ie Szkoły Podstawowej nr 25  z Oddziałami Integracyjnymi  im. Hansa Christiana Andersena w Olsztynie wraz z wychowawczynią mgr Barbarą Piłat. Gościem specjalnym, który wzbudził szczególne emocje u małych uczniów był 4-letni żywy żółw, którego mogli oni karmić sałatą. Zajęcia w ramach akcji "Studenci-dzieciom" prowadzone są  w ramach zajęć z przedmiotu: „Wybrane zagadnienia profilaktyki" a koordynowane przez dr hab. Dorotę Zaworską-Nikoniuk; wykorzystywaną w nich metodą pracy jest bajkoterapia (bajki psychoedukacyjne).