Ruszyła dziewiąta edycja Kliniki Penitencjarnej

klinika penitencjarna

Studenci II roku pedagogiki specjalnej naszego wydziału, specjalność resocjalizacja 26 lutego rozpoczęli zajęcia z zakresu metodyki pracy w środowisku patologicznym, które odbywają się w zakładzie karnym. Przyszli pedagodzy resocjalizacji  w ramach  ćwiczeń prowadzonych przez mgr Jacka Moczulskiego majora służby więziennej w stanie spoczynku będą mieli okazję m.in. poznać funkcjonowanie zakładu karnego, zobaczyć w praktyce, na czym polega praca funkcjonariuszy służby więziennej, gromadzić doświadczenia związane z prowadzeniem rozmów ze skazanymi.

Projekt jest efektem współpracy Katedry Pedagogiki Specjalnej i Resocjalizacyjnej naszego wydziału z Aresztem Śledczym w Olsztynie w ramach Kliniki Penitencjarnej. Ten innowacyjny projekt jest prowadzony od 2012 roku i do tej pory skorzystało z niego około 400 studentów.

Zapraszamy do obejrzenia filmu poświęconego założeniom Kliniki Penitencjarnej