"Równe traktowanie to wyzwanie" - studenci Wydziału Nauk Społecznych przychodzą z edukacją antydyskryminacyjną do szkół

Równe traktowanie to wyzwanie

Studenci II i IV roku Pedagogiki specjalnej, pod kierunkiem Specjalistki ds. Równouprawnienia - Katarzyny Ćwirynkało, w grudniu 2022 roku prowadzili w szkołach naszego województwa (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kornela Makuszyńskiego w Olsztynie i Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie) zajęcia z zakresu edukacji antydyskryminacyjnej. Wykorzystując hasło Rzecznika ds. Równości Szans UWM - Mateusza Dampca "Równe traktowanie to wyzwanie", studenci przybliżali uczniom zagadnienia związane z równością, akceptacją i tolerancją. Uczniowie mieli okazję poznać pismo Braille'a, zobaczyć jak tańczą i śpiewają osoby Głuche oraz jak jeździ na desce osoba z niepełnosprawnością ruchową. Łamanie stereotypów dotyczyło też osób innej religii, rasy i orientacji. Temu wszystkiemu towarzyszyło ważne przesłanie o wyjątkowości i dużym znaczeniu każdej osoby. Serdecznie dziękujemy wszystkim Studentom zaangażowanym w akcję! Byli wśród nich: Natalia Zduńczyk-Sawka, Zuzanna Łydzińska, Agata Szymanowicz, Aleksandra Choma, Sandra Popis, Witold Olszewski, Wiktoria Krajewska, Karolina Jachimczyk, Elwira Oporska, Zuzanna Lewandowska, Laura Błędek, Magdalena Au, Daria Kobylińska, Izabela Kierul, Aleksandra Liżeńska, Patrycja Chodkowska, Oliwia Chylińska, Klaudia Rejterada, Szymon Żybort, Julia Żegarska, Aleksandra Prostko, Zuzanna Dąbkowska, Aleksandra Choroszewska i Gabriela Jeznach.

Jesteście niesamowici!