Relacja ze spotkania panelowego na temat: „Asystentura rodziny w procesie przemian”

W dniu 12.12.2019 roku na Wydziale Nauk Społecznych UWM odbyło się spotkanie panelowe na temat: „Asystentura rodziny w procesie przemian” zorganizowane przez pracowników Katedry Pedagogiki Społecznej.
W spotkaniu uczestniczyli:
  - gość specjalny dr Julia Eidukieviciute z Uniwersytetu Witolda Wielkiego w Kownie
  - Pani Joanna Ida Rećko  - kierownik Działu Wsparcia Specjalistycznego MOPS  w  Olsztynie
  - przedstawicielki Zespołu Asysty Rodzinnej MOPS  w Olsztynie  Panie: Katarzyna Bukowska- Gawrych,  Ewa Stackiewicz,  Lucyna Stahl i Małgorzata Stasiak
  - pracownicy Katedry Pedagogiki Społecznej oraz studenci I, II i III roku studiów na kierunku Praca socjalna.
Przedstawicielki praktyki pracy socjalnej podzieliły się swoim doświadczeniem zawodowym z obszaru wspierania dzieci i rodzin w środowisku lokalnym, zaprezentowały cenne refleksje związane z budowaniem warsztatu pracy pracownika socjalnego i asystenta rodziny a także odpowiadały na liczne pytania zainteresowanych studentów i pracowników.
Było to kolejne spotkanie oparte na wymianie doświadczeń teoretycznych i praktycznych zainicjowane przez KPS, wpisujące się w uzupełnienie i dopełnienie kształcenia akademickiego.

Spotkanie przygotowały: mgr Magdalena Dymowska, dr M. Ciczkowska-Giedziun a moderowała  dr hab. E. Kantowicz prof. UWM.