Relacja z konferencji "Dostępna edukacja wysokiej jakości w województwie warmińsko-mazurskim"

konferencja

21 maja 2024 r. przedstawicielki naszego Wydziału uczestniczyły w konferencji „Dostępna edukacja wysokiej jakości w województwie warmińsko-mazurskim”, która odbyła się w Kortosfera - Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji  z okazji 10-lecia Klubu Aktywnego Dyrektora W-M ODN w Olsztynie. Była to niezwykle inspirująca i pouczająca okazja do wymiany doświadczeń oraz refleksji na temat przyszłości edukacji w naszym regionie.
Społeczność WNS była dumnie reprezentowana przez dr hab. Urszulę Bartnikowską, prof. UWM z Katedry Pedagogiki Specjalnej i Resocjalizacji WNS, która wygłosiła wykład zatytułowany „Dostępność ma różne oblicza” oraz Prodziekan ds. Kształcenia, dr Beatę Adrjan, która wzięła udział w debacie pt. "Inkluzja w szkołach i przedszkolach w województwie warmińsko-mazurskim z punktu widzenia kadry zarządzającej oświatą". Debatę poprowadził zaprzyjaźniony z naszym Wydziałem prof. Roman Leppert z UKW w Bydgoszczy.

Bardzo cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Gratulujemy organizatorom, w szczególności Pani Ewie Nosowicz twórczyni Klub Aktywnego Dyrektora W-M ODN w Olsztynie, za stworzenie przestrzeni do konstruktywnych dyskusji i wymiany doświadczeń.

foto. Marta Bonalska