Relacja z IV odsłony turnieju „Wkręć się w naukę”

Wkręć się w naukę

26 marca 2018 roku na Wydziale Nauk Społecznych odbył się turniej „Wkręć się w naukę”, w którym zmierzyli się uczniowie klasy III c Szkoły Podstawowej nr 29, studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, a także studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Koło Naukowe Wczesnej Edukacji już po raz czwarty zorganizowało turniej z serii „Wkręć się w naukę”, tym razem były to rozgrywki geograficzne. Pierwsza runda polegała na odgadnięciu zjawisk geograficznych przedstawionych na krótkich filmach. W drugiej rundzie uczestnicy odpowiadali na pytania z zakresu klimatu, układu słonecznego oraz mapy świata. Ostatnia, trzecia runda dotyczyła nazywania mechanizmów astronomicznych m.in. ruch obrotowy, zaćmienie Księżyca. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy widzów, wśród których wyłoniliśmy dwie osoby, które najlepiej odpowiedziały na pytania rundy pierwszej. 

Bezkonkurencyjni okazali się studenci Uniwersytetu III Wieku, którzy zajęli pierwsze miejsce. Srebrny medal w rundzie dogrywkowej zdobyli uczniowie klasy III c, a tuż za nimi znaleźli się studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. 

Dodatkową atrakcją dla naszych najmłodszych gości były warsztaty zorganizowane przez Uniwersytet Dzieci, a także udział w zajęciach akademickich i zwiedzanie Wydziału Nauk Społecznych połączone z wskazywaniem różnic między szkołą a uniwersytetem.

Na zakończenie Kolegium Dziekańskie oficjalnie wręczyło nagrody wszystkim uczestnikom.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia w przyszłym semestrze!

Aneta Domel, Koło Naukowe Wczesnej Edukacji