Relacja z II konferencji „Dziecko pokrzywdzone przestępstwem”

15 grudnia, odbyła się II konferencja pt. „Dziecko pokrzywdzone przestępstwem”. Organizatorami konferencji była Stowarzyszenie Arka, Fundacja Kólko Graniaste i my, Wydział Nauk Społecznych UWM. Konferencja dotyczyła niezwykle bolesnego zjawiska krzywdzenia dzieci. Podczas konferencji poruszane były tematy związane z systemem pomocy dzieciom dotkniętych krzywdzeniem.  W konferencji brali udział nasi wykładowcy: Zasady rozmowy z dzieckiem pokrzywdzonym przestępstwem przez rodziców przedstawiał mgr Dariusz Wasiński z Katedry Psychologii, O młodych dorosłych – adresatach działań z zakresu profilaktyki krzywdzenia dzieci mówiła dr Joanna Frankowiak z Katedry Psychologii. Słowo wstępne o badaniach dotyczących dziedziczenia traumy wygłosiła  dr hab. Beata Krzywosz-Rynkiewicz. Konferencję otworzył Tomasz Sztachelski, Prezes Arki i dr Beata Adrjan prodziekan WNS jako przedstawicielka Naszego Wydziały, współorganizującego konferencję. Podsumowaniem konferencji niech będzie cytat, „jeśli człowiek ratuje jedno życie, to jest tak, jak gdyby uratował cały świat”. Gratulujemy zespołowi Arki z prezesowi Tomaszowi Sztachelskiemu, którzy zbudowali Arkę, która pomoże wielu dzieciom w bezpieczny sposób dopłynąć do lepszego sprawiedliwego, kochającego świata! Jesteśmy dumni, że współorganizując konferencje i współpracując ze Stowarzyszeniem Arka możemy uczestniczyć w tak ważnym dziele!!!