Prośba o udział w badaniach od Akademii Pedagogiki Specjalnej z Warszawy

Empatia

Szanowni Państwo,

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej zwraca się do nas z prośbą o udział w ogólnopolskich badaniach nauczycieli akademickich i studentów, prowadzonych we współpracy ze Szkołą Główną Handlową (SGH), Instytutem Dyskursu i Dialogu oraz Instytutem Bezpieczeństwa i Rozwoju Narodowego w ramach projektu Unii Europejskiej "Empatia". Projekt współfinansowany jest przez Komisję Europejską w ramach grantu 101049389 CERV-2021-EQUAL – działania antydyskryminacyjne.

Oto fragment z listu Pani prof. Anny Odrowąż-Coates:

"Projekt EMPATHY (Empatia) rozpoczyna się w ważnym dla nas momencie, kiedy to liczba uczniów cudzoziemskich, uczniów z doświadczeniem migracyjnym czy uchodźczym rośnie i patrząc na sytuację geopolityczną może nadal rosnąć. W samym tylko 2018 roku zaobserwowano 696 000 rezydentów urodzonych poza granicami naszego kraju tj. 1.8% populacji Polski. W projekcie chcemy zwrócić uwagę na rosnące zapotrzebowanie na wsparcie szkół i placówek szkolnictwa wyższego w związku z zaistniałą tendencją migracyjną. Mamy nadzieję, że zgromadzone dzięki Państwu dane pozwolą nam na przygotowanie adekwatnych i ogólnie dostępnych materiałów dydaktycznych i informacyjnych oraz pomocy naukowych a także zwrócą uwagę na konieczność dofinansowania szkoleń i doskonalenia zawodowego nauczycieli a także doposażenia i wzmocnienia kadrowego placówek oświatowych".

Udział w badaniu jest dobrowolny, całkowicie anonimowy a uzyskane dane zostaną opracowane zbiorczo bez możliwości identyfikacji placówki czy konkretnego respondenta. Wyniki badań zostaną opublikowane w formie raportu oraz publikacji zwartej, która zostanie nam udostępniona. Jeśli uznają Państwo to za zasadne, to można do badań zaprosić również naszych studentów.

Przesyłam link do kwestionariusza ankiety:

dla nauczycieli akademickich:

oraz dla studentów:

W razie pytań lub wątpliwości do dyspozycji pozostaje koordynator badania z Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, Anna Odrowąż-Coates acoates@aps.edu.pl

Z wyrazami szacunku,
Joanna Ostrouch-Kamińska