Prof. Marzenna Zaorska w nowych władzach Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN na kadencję 2020-2023

25 lutego odbyło się pierwsze po wyborach posiedzenie Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2020-2023, podczas którego wręczone zostały nominacje członkowskie oraz wybrane zostały nowe władze KNP PAN.

Przedstawiamy wyniki wyborów władz wykonawczych:

Przewodniczącą KNP PAN została prof. dr hab. Agnieszka Cybal-Michalska, dziekan Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wiceprzewodniczącymi KNP PAN  zostali: prof. dr hab. Stefan Kwiatkowski, rektor
Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie oraz prof. dr hab. Roman Leppert, Wydział Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

W skład prezydium KNP PAN weszło trzech członków: prof. dr hab. Barbara Kromolicka, Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Szczecińskiego;  prof. dr hab. Jerzy Nikitorowicz, Wydział Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku oraz prof. dr hab. Marzenna Zaorska, Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Pełny skład Komitetu Nauk Pedagogicznych, jak również wszystkich pozostałych 76 Komitetów jest dostępny na stronie internetowej PAN: https://wyborykomitety.pan.pl/

Nowym władzom KNP PAN serdecznie gratulujemy i życzymy owocnych działań na rzecz rozwoju polskiej pedagogiki.