Pedagogika z kategorią A, nauki o polityce i administracji z kategorią B+

baner

„Jestem dumna z osiągnięcia Pracowników i Pracownic Wydziału Nauk Społecznych. Każdej i Każdemu z osobna bardzo dziękuję za zaangażowanie i wytężoną pracę przez ostatnie pięć lat, dzięki której uzyskaliśmy tak wspaniały rezultat; za zrozumienie i troskę, dzięki którym zbudowaliśmy poczucie wspólnoty w dążeniu do celu, jakim było uzyskanie wysokiej kategorii w ewaluacji 2022. Zrobiliśmy to! Dziękuję również Przewodniczącym Dyscyplin – prof. Marzennie Nowickiej oraz prof. Arkadiuszowi Żukowskiemu za ich wkład w ten ogromny sukces, niezwykłe oddanie oraz motywowanie innych do wspólnego działania i okazywane im wsparcie” – to pierwsze słowa Pani Dziekan Wydziału Nauk Społecznych dr hab. Joanny Ostrouch-Kamińskiej, prof. UWM po ogłoszeniu wyników ostatniej ewaluacji działalności naukowej szkół wyższych obejmującej lata 2017-2021.

Nasze obie dyscypliny uzyskały bardzo wysokie oceny: pedagogika otrzymała kategorię A, natomiast nauki o polityce i administracji kategorię B+. To wielkie wyróżnienie dla naszego Wydziału. Wyniki ewaluacji mają bowiem ogromne znaczenia dla dalszego rozwoju ewaluowanych dyscyplin, stanowią o prestiżu w środowisku akademickim oraz ich znaczeniu w polskiej nauce. Wysokie kategorie są efektem wytężonej pracy wszystkich pracowników Wydziału i świadczą o zaangażowaniu każdej osoby na rzecz wspólnego dobra.

Warto dodać, że na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie ewaluacji zostały poddane 24 dyscypliny naukowe. Spośród nich sześć otrzymało kategorię A, pozostałe kategorię B+., co oznacza, że we wszystkich 24 dyscyplinach mamy prawo do nadawania stopnia doktora i doktora habilitowanego. Oprócz pedagogiki kategorię A otrzymały również: geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna, językoznawstwo, nauki teologiczne, sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki oraz weterynaria.