Ogólnopolski Tydzień Bibliotek na UWM

Tydzień Bibliotek

Biblioteka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie tradycyjnie już włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Codziennie od 10 do 16 maja zaprasza do przestrzeni internetowej. Co dokładnie przygotowali pracownicy kortowskiej placówki? Posłuchajcie!

Wszystkie wydarzenia tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek na UWM zaplanowano w formie online. "W tym roku chcemy jak najbardziej przybliżać naszą przestrzeń - żeby czytelnicy nie zapomnieli, ja ta nasza biblioteka wygląda, jak w niej się pracuje i jak fajnie jest móc korzystać z biblioteki na żywo" - mówił w naszym studiu Maciej Rynarzewski z Biblioteki UWM w Olsztynie. "Program podzieliliśmy na kilka bloków. Jeden z nich to ciekawe wpisy o ciekawych miejscach związanych z nasza biblioteką. Zdradzimy np. czym jest komora fumigacyjna, jakie ciekawe zbiory posiadamy czy jak niszczą książkę różne stwory, ale też użytkownicy i bibliotekarze (bo książka niszczy się na różne sposoby)."

Bibliotekarze zapraszają także na spotkanie podróżnicze online. "Wracamy do cyklu Biblioteka Podróżnika. Zabierzemy Was na wycieczkę do bibliotek Katalonii. Dr Ewa Rudnicka zaprezentuje swoje doświadczenia z wypraw bibliotekarskich. Mamy tez dwa filmy, które chcemy zaprezentować: Droga Książki w Bibliotece oraz Czym Jest Expertus."

Każdy czytelnik lub gość biblioteki może także do końca tygodnia wyrazić swoją opinię na temat jej funkcjonowania. "Przez cały tydzień będziemy zbierali informacje, rysunki, pomysły dotyczące tego, co byście zmienili w naszej bibliotece. Czyli tworzymy takie społeczne forum w internecie, aby się doskonalić."

Z Maciejem Rynarzewskim spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Zajrzyjcie na fejsbookowy profil: Biblioteka Uniwersytecka UWM w Olsztynie