Oferta kształcenia Wydziału Nauk Społecznych na łamach „Vademecum Ucznia i Studenta”

Vademecum

22 lutego 2021 roku ukazał się dodatek do „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego” poświęcony tematyce oświatowej i edukacyjnej, którego celem jest m.in. promowanie oferty szkół i uczelni z terenu Warmii i Mazur. Aktualna edycja „Vademecum Ucznia i Studenta” – jak podkreśla z-ca redaktora naczelnego „Gazety Olsztyńskiej” Dawid Zmuda – jest o tyle wyjątkowa, ponieważ po trudnym pandemicznym roku dla systemu edukacji, próbuje nieść odpowiedź na pytanie, czy szkoły i uczelnie poradziły sobie z edukacją zdalną, a także jaka jest ich aktualna kondycja. Wiele instytucji w regionie, mimo niepewnej sytuacji, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom uczniów i studentów, przygotowując bogatą ofertę kształcenia i planując już teraz przyszły rok szkolny oraz akademicki. Wśród nich jest również Wydział Nauk Społecznych, którego propozycja skierowana jest do absolwentów szkół średnich zaineresowanych studiowaniem na naszych kierunków, w poszczególnych zakresach, jak i absolwentów trzyletnich studiów pierwszego stopnia, którzy chcieliby poszerzać swoje kompetencje i pogłębiać wiedzę na studiach drugiego stopnia.

W numerze można również przeczytać rozmowę z Prorektorem ds. Studenckich UWM w Olsztynie dr hab. Sławomirem Przybylińskim, poświęconą planowaniu tegorocznych dni otwartych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Źródło: „Vademecum Ucznia i Studenta” 2021, s. 4.

Zachęcamy do zapoznania się z całym numerem Vademecum, który można znaleźć pod adresem: