Nowe grudniowe wydanie „Wiadomości Uniwersyteckich”

Okładka Wiadomości Uniwersyteckich

Ukazało się nowe, grudniowe wydanie „Wiadomości Uniwersyteckich” (nr 12/2025). Numer poświęcony jest tematowi pamięci – rozumianej zarówno w perspektywie naukowej, medycznej i kulturowej, jak i społecznej. Wśród wielu interesujących tekstów szczególnie polecamy materiały związane z działalnością Wydziału Nauk Społecznych.

Szczególnej uwagi wart jest wywiad z prof. Beatą Antoszewską pt. „Edukacja daje chorym dzieciom siłę”. Rozmowa dotyczyła potrzeb dzieci chorych na choroby onkologiczne i zmian na oddziałach szpitalnych na przestrzeni lat.

W numerze znalazły się również relacje z dwóch ważnych wydarzeń, które odbyły się na Wydziale Nauk Społecznych:

  • „Dyplomy dla pierwszych psychologów” – materiał poświęcony uroczystości Dyplomatorium WNS 2025, podczas której  absolwenci studiów magisterskich na Wydziale Nauk Społecznych UWM odebrali swoje dyplomy. Wśród nich były osoby, które jako pierwsze ukończyły psychologię.
  • „Równość i różnorodność na pierwszym planie” – relacja z wydarzenia poświęconego idei równości, inkluzywności i różnorodności, które wpisują się w wartości promowane przez WNS i Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.

Zachęcamy do lektury całego numeru dostępnego tutaj:

https://uwm.edu.pl/uniwersytet/media-uniwersyteckie/wiadomosci-uniwersyteckie