Nominacje i odznaczenia pracowników WNS

1 czerwca obchodziliśmy Święto Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, podczas którego odbyła się promocja doktorów i doktorów habilitowanych.

Nadano także status Honorowego Profesora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie Pani prof. dr hab. Jarinie Turczyn z Uniwersytetu Narodowego Politechnika Lwowska.

Tytuł ten przyznał rektor za jej wkład w rozwój współpracy międzynarodowej, a w szczególności za współpracę z Instytutem Nauk Politycznych UWM i z samorządem województwa warmińsko-mazurskiego. Laudację dotyczącą prof. Jariny Turczyn odczytała prof. Joanna Ostrouch-Kamińska, dziekan Wydziału Nauk Społecznych. Pani Prof. Turczyn współpracuje z Instytutem Nauk Politycznych UWM od 2015 r., a od 3 lat jest profesorem wizytującym. We współpracy z dr hab. Teresą Astramowicz-Leyk z INP doprowadziła do uruchomienia wspólnego kształcenia studentów politologii dającego im podwójny dyplom. Prof. Turczyn naukowo m.in. zajmuje się sprawami mniejszości ukraińskiej w Polsce i polskiej na Ukrainie. Prof. Turczyn dziękując za wyróżnienie przypomniała, że Politechnika Lwowska od 200 lat łączy przedstawicieli narodów polskiego i ukraińskiego, że wydała wielu ważnych polskich naukowców i podziękowała za wsparcie, którego udziela politechnice społeczność UWM.

Wśród promowanych doktorów habilitowanych znalazła się Pani dr hab. Małgorzata Ciczkowska-Giedziun, prof. UWM z WNS, a doktorów - Pani dr Lidia Bielinis oraz Pan dr Andrzej Jurkun z naszego Wydziału.

Odznaczenie za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania otrzymała Pani dr hab. Hanna Kędzierska, prof. UWM.

W imieniu wszystkich wypromowanych doktorów i doktorów habilitowanych podziękowania złożyła Pani dr hab. Małgorzata Ciczkowska-Giedziun, prof. UWM.

Serdecznie gratulujemy!