Najwyższa ocena programowa dla Pracy socjalnej

PKA

Miło nam poinformować, że decyzją Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej kierunek praca socjalna na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia realizowany na Wydziale Nauk Społecznych UWM otrzymał pozytywną ocenę programową. Decyzja została wydana na mocy uchwały z 7 lipca 2022 roku. Ocenę przyznano na najdłuższy możliwy okres, a więc 6 lat.

W podjętej przez Prezydium uchwale wskazano, iż proces kształcenia realizowany na kierunku praca socjalna umożliwia studentom osiągnięcie założonych efektów uczenia się. Jednocześnie podkreślono w niej, że wszystkie kryteria zawarte w rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 września 2018 r. w sprawie kryteriów oceny programowej (Dz. U. z 2018 r. poz. 1787), uszczegółowione w załączniku nr 2 do Statutu Polskiej Komisji Akredytacyjnej, stanowiącego załącznik do uchwały nr 4/2018 Polskiej Komisji Akredytacyjnej z 13 grudnia 2018 r. ze zm., zostały spełnione. Oznacza to, iż kierunek praca socjalna na wydziale wypełnia wszystkie standardy jakości kształcenia przyjęte dla szkolnictwa wyższego.

Kolejna ocenę Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej przewiduje na kierunku praca socjalna w roku akademickim 2027/2028.