Kwiecień Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu w UWM w Olsztynie

plakat
To już uniwersytecka tradycja, że w kwietniu obchodzimy na naszej Uczelni Światowe Dni Wiedzy na Temat Autyzmu. Akcja związana z kampanią informacyjną przeniosła się tym razem do mediów społecznościowych.

Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu na naszej Uczelni przygotowuje Koło Naukowe Wolontariatu. Współpracuje ono w tym zakresie z Biurem ds. Osób z Niepełnosprawnościami, Koordynatorem ds. Wsparcia Edukacyjnego Osób w Spektrum Autyzmu oraz Rzecznikiem ds. Równości Szans.

Organizatorzy zachęcają całą społeczność akademicką do pogłębiania swojej wiedzy poprzez czytanie postów, oglądanie podlinkowanych filmów, czytanie podlinkowanych artykułów na fanpage'ach uniwersyteckich jednostek oraz udział w zaplanowanych na 27.04.2022 r. szkoleniach on-line dla pracowników „ABC wsparcia osób w spektrum autyzmu na UWM" (10:00 – 12:00) i dla studentów „ABC spektrum autyzmu" (18:00 -20:00).