Konstrukcja już gotowa – zaczyna się kolejny etap budowy siedziby wydziałów WNS i WPiA

Budowa

Już od roku w Kortowie trwają prace związane z budową nowej siedziby naszego Wydziału oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Konstrukcja obiektu jest skończona. Właśnie rozpoczyna się kolejny etap realizacji inwestycji.

Postęp w pracach bardzo cieszy władze obu jednostek naukowo-dydaktycznych, które czekają na nowy obiekt. "Jesteśmy bardzo szczęśliwi! I mówię to w imieniu całej społeczności wydziału - zarówno studentów, jak i pracowników. Bardzo długo czekaliśmy na ten budynek na miarę XXI wieku. Chcemy też być częścią Kortowa - naszego miasteczka akademickiego. Do tej pory nasze budynki były rozlokowane głównie w mieście. Ten moment to będzie duże wydarzenie" - mówi Dziekan Wydziału Nauk Społecznych prof. Joanna Ostrouch-Kamińska.

Prof. Ostrouch-Kamińska chwali także współpracę z Wydziałem Prawa i Administracji. "Współpraca układa się doskonale. Za chwilę będziemy współlokatorami tego budynku. Także zgodnie współpracujemy we wspieraniu wykonawców tego budynku. Już nie możemy się doczekać, kiedy będziemy mogli przenosić pierwsze rzeczy."

Całkowity koszt budowy nowej siedziby dla dwóch wydziałów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie to ponad 70 milionów złotych. Inwestycja ma być ukończona w czerwcu 2023 roku. Budynek o powierzchni ponad 12,5 tysięcy m2 powierzchni oprócz sal wykładowych, znajdą się m.in.: sala sądowa, ćwiczeń form teatralnych, przedszkolna, logopedyczna, zajęć praktyczno-technicznych, sala muzyczna i laboratorium kryminalistyczne. "Te sale są dostosowane do treści kształcenia, które przekazujemy" - podkreśla Dziekan WNS.

Czekamy na dalsze postępy w pracach

Źródło: http://www.uwmfm.pl/news/126/czytaj/7640/rozpoczyna-sie-kolejny-etap-budowy-nowej-siedziby-dwoch-wydzialow-uwm.html