Kolejna monografia Katedry Pedagogiki Ogólnej i Opiekuńczej. Zapraszamy do lektury

ksiażka

Polecamy monografię: „Z pogranicza pedagogiki ogólnej i teorii wychowania społecznego. Studia teoretyczne i raporty z badań” wydaną przez Wydawnictwo Edukacyjne Akapit. Publikacja zredagowana została przez Profesora Józefa Górniewicza, kierownika Katedry Pedagogiki Ogólnej i Opiekuńczej na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Zgodnie z informacją zawartą w podtytule książki, obejmuje ona studia i raporty z badań. Zostały one ujęte w trzy części poczynając od zagadnień wpisujących się w obszar pedagogiki ogólnej, pedagogiki kultury i edukacji międzykulturowej, poprzez zagadnienia polityki naukowej i szkolnictwa wyższego, a kończąc na kwestiach łączących się z funkcjonowaniem oświaty, opieki i wychowania społecznego. Stanowią one nawzajem uzupełniającą się całość harmonijnie scalającą wątki teoretycznych rozważań z autorskim odczytaniem ważnych problemów nurtujących dziś pedagogikę. W efekcie przyjęcia takiego założenia redakcyjnego, opiniowana publikacja uzyskała charakter wielotematycznej monografii, której lektura nie tylko wzbogaci wiedzę Czytelników, ale i dostarczy inspiracji do głębszej refleksji oraz podjęcia własnych eksploracji. Tym bardziej, że Autorzy niektórych z prezentowanych w zbiorze opracowań podejmują rozważania stymulowane rozwojem pandemii COVID-19 i wpływu jaki ona wywarła na różne obszary społeczno-pedagogicznej rzeczywistości.

Odnotowania wymaga również istotny autorski wkład redaktora naukowego, co nie zawsze jest spotykane w przypadku prac zbiorowych. Otóż prof. Józef Górniewicz jest Autorem nie tylko klarownego „Wstępu”, ale i dwóch obszernych, a przy tym i oryginalnych, wcześniej niepublikowanych opracowań, co dodaje monografii dodatkowego waloru.

Okładkę zaprojektowało studio graficzne Raspberry

Spis treści oraz informacja o możliwości nabycia książki bezpośrednio w Wydawnictwie Edukacyjnym „Akapit” na stronie: www.weakapit.pl

Tam też zamieszczono spis treści.

Zapraszamy do lektury!