Kolejna edycja turnieju „Wkręć się w naukę”

5 grudnia 2016 roku w Galerii Foyer studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zmierzyli się po raz kolejny z uczniami. Tym razem byli to uczniowie klasy 3c pod opieką nauczycielki Jolanty Dzieniszewskiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie. 

Koło Naukowe Wczesnej Edukacji już po raz drugi zorganizowało turniej z serii „Wkręć się w naukę”, edycja: edukacja przyrodnicza. Pierwsza edycja: edukacja matematyczna odbyła się 9 maja 2016r. Tym razem przeprowadziliśmy rozgrywki o tematyce przyrodniczej. Pierwsza runda: CO TO JEST? polegała na rozpoznaniu nietypowych rzeczy np. owoce miechunki pospolitej, batat, jarmuż, krzemień pasiasty, granit czy kość kurczaka. W drugiej rundzie CO SIĘ STANIE? uczestnicy mieli za zadanie postawienie hipotezy do doświadczeń przedstawionych na filmach np. Czy igła pływa po wodzie? Co się stanie z rodzynkami, gdy wrzucimy je do wody gazowanej? Ostatnia, trzecia runda: DLACZEGO? dotyczyła pytań przyrodniczych, takich jak: Dlaczego liście spadają? Dlaczego wieje wiatr? Zwycięzcami, już kolejny raz zostali uczniowie. 

Po wręczeniu medali i dyplomów wszyscy mogli wziąć udział w zorganizowanych warsztatach. Studenci z Koła Naukowego przygotowali 10 stanowisk z doświadczeniami. Na każdym stanowisku wykonywane były inne doświadczenia np. wirująca lawa, butelkowe organy, rozpuszczalność substancji, nierozerwalne zeszyty, właściwości światła. Dzięki uprzejmości wykładowców, dr Marioli Gaber i dra Andrzeja Grabowskiego uczniowie mogli obejrzeć fragmenty zajęć ze studentami. Dziekan dr Cezary Kurkowski także spotkał się z uczniami. Zapraszał ich za kilka lat do studiowania na Naszej Uczelni.

Kolejna osłona turnieju „Wkręć się w naukę” już niebawem. Tym razem zmierzymy się z edukacją polonistyczną.

Dziękujemy Dziekanowi doktorowi Cezaremu Kurkowskiemu za umożliwienie zorganizowania turnieju w Galerii Foyer, dziękujemy także za udostępnienie nagłośnienia!

Aneta Domel, Koło Naukowe Wczesnej Edukacji