Kilka wspomnień z Kortowiady 2022

Hymn Kortowiady wybrzmiał w Olsztynie, to znaczy tylko jedno 61. Juwenalia Olsztyńskie się odbyły. Po raz kolejny nad miasteczkiem studenckim rządy objęli studenci. Koncerty na dużej scenie, wydarzenia przygotowane specjalnie dla braci akademickiej dobiegły końca. Przez te pierwsze dni czerwcowe działo się wiele i jeszcze więcej.

W tegorocznej Kortowiadzie czynny udział wzięli studenci Wydziału Nauk Społecznych. Czwartkowy dzień rozpoczął się od parady ulicami Olsztyna, w którym po całorocznej walce w Lidze Wydziałów nasi studenci szli jako piąci, od razu za drugi ciągnikiem, na którym grał DJ Omen. Lepszego miejsca nie mogli sobie wywalczyć! Natomiast w piątek dwójka przedstawicieli naszego wydziału: Dziekan Marcin Chełminiak oraz studentka Iwona Pająk stanęli do 1 z 16 czyli Boju Wydziałów. Po wykazaniu się wiedzą o Kortowiadzie, Kortowie oraz UWM nasi reprezentanci zajęli 2 miejsce! Tym samym WNS stanął na podium! Gratulacje!

Podczas Kortowiady nasi studenci koordynowali oraz współkoordynowali wydarzenia studenckie. Przez trzy popołudnia swój czas spędzili przy finałach Ajdola na małej scenie gdzie finaliści walczyli o występ na głównej scenie. Sobotnie godziny przeznaczyli na przeprowadzenie Turnieju Flanek Sportowych, który został pozytywnie odebrany przez publikę i uczestników.

Dodatkowo nasze studentki Agata Szymanowicz, Natalia Zduńczyk oraz Iwona Pająk pomagały w miejscach, które nie kojarzą się z Kortowiadą na pierwszy rzut oka. Wiele godzin 61. Juwenaliów Olsztyńskich spędziły na backstage’u, przy sponsoringu, Silent Party, Kinie Plenerowym czy też przy Sandwich Team’ie. To one wiedzą jak wyglądało zaplecze Kortowiady.

Każdy z nas ma swoje wspomnienia z Kortowiady. Jedni z zabawy pod scenami, a inny z pracy po drugiej strony. Każda z tych odmian Kortowiady jest wyjątkowa, niesamowita i niezapomniana! Nikt nie weźmie tych wspomnień!

Przygotowała: Iwona Pająk

RWSS WNS