Kadencja 2024-2027 komitetów naukowych PAN rozpoczęta! Mamy tam naszych przedstawicieli

PAN

4 kwietnia b.r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyły się inauguracyjne posiedzenia  Komitetu Nauk Pedagogicznych oraz Komitetu Nauk Politycznych przy Wydziale I Nauk Humanistycznych i Społecznych Polskiej Akademii Nauk kadencji 2024-2027, podczas których wręczono powołania nowym członkom. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie i jednocześnie nasze wydziałowe środowiska pedagogów oraz politologów reprezentują: dziekan Wydziału Nauk Społecznych, dr hab. Joanna Ostrouch-Kamińska, prof. UWM (Komitet Nauk Pedagogicznych PAN) oraz dyrektor Instytutu Nauk Politycznych prof. dr hab. Arkadiusz Żukowski (Komitet Nauk Politycznych PAN). Podczas tych pierwszych posiedzeń wybrane zostały władze obu Komitetów. Przewodniczącą Komitetu Nauk Pedagogicznych została prof. dr hab. Agnieszka Cybal-Michalska z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zaś Komitetu Nauk Politycznych – prof. dr hab. Jolanta Itrich-Drabarek z Uniwersytetu Warszawskiego. Członkiem Prezydium tego ostatniego Komitetu wybrano prof. dra hab. Arkadiusz Żukowskiego. Serdecznie gratulujemy!