Jak korzystać obecnie ze zbiorów Biblioteki UWM?

Przynajmniej do 13 kwietnia Biblioteka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie pozostanie zamknięta. Wciąż jednak studenci, doktoranci i pracownicy uczelni mogą korzystać z jej zasobów. W jaki sposób? O tym opowiedziała nam szefowa oddziału informacji naukowej Jolanta Osiecka-Murawa.

Choć budynek Biblioteki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie będzie zamknięty przynajmniej do świąt wielkanocnych, placówka dalej spełnia swoje funkcje. "Wszyskie oddziały pracują w systemie rotacyjnym. Są dyżury. Na stronie Biblioteki Uniwersyteckiej znajduje się szczegółowa informacja dotycząca kontaktu z poszczególnymi oddziałami. Dostępne są e-zbiory. Nasz interfejs jest dość prosty. W zakładce e-zbiory znajdą Państwo wszystkie potrzebne informacje" - tłumaczy Jolanta Osiecka-Murawa. "Nasze zbiory elektroniczne to bazy e-czasopism i książek elektronicznych. Oferta jest szeroka i obejmuje zbiory polskie oraz zagraniczne."

Jeżeli nie udało Wam się oddać książek przed wyjazdem z Olsztyna, możecie przedłużyć termin ich wypożyczenia. "Jeżeli sami nie możemy tego  zrobić, możemy skontaktować się z wypożyczalnią główną. Można też skorzystać z wrzutni. Ponadto przygotowana będzie możliwość wypożyczenia książek. Szczegóły są opracowywane. Informacja ukaże się na naszej stronie."

Z Jolantą Osiecką-Murawą spotkał się Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Terminy zwrotów wcześniej wypożyczonych książek, przypadające w dniach 12 marca – 13 kwietnia, będą automatycznie przedłużone do 14 kwietnia. Nie będą naliczane opłaty za przetrzymanie wypożyczonych książek, za okres zamknięcia Biblioteki Uniwersyteckiej dla użytkowników.