II edycja Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

8 grudnia 2017 r. w siedzibie Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego odbyły się zawody Etapu Okręgowego Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności.

To już II edycja Olimpiady, której współorganizatorem jest Instytut Nauk Politycznych. Celem Olimpiady jest propagowanie wiedzy w zakresie nauk o bezpieczeństwie i nauk o obronności oraz kreowanie postaw patriotycznych. Zawody okręgowe otworzył przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności prof. dr hab. Wojciech Jakubowski.

W Olimpiadzie uczestnicy, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z województw warmińsko-mazurskiego oraz kujawsko-pomorskiego walczyli o kwalifikacje do etapu centralnego. Tam będą się ubiegać o indeksy na studia na kierunku bezpieczeństwo narodowe oraz cenne nagrody.

Uczestnicy po napisaniu testu wysłuchali interesujących prelekcji przygotowanych przez przedstawicieli Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Olsztynie, 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Dzięki współpracy z 9. Warmińskim Pułkiem Rozpoznawczym w Lidzbarku Warmińskim młodzież mogła zapoznać się z nowoczesnym sprzętem wojskowym. Stoisko przygotowane przez żołnierzy cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.

Poniżej lista laureatów zakwalifikowanych do etapu centralnego, który odbędzie się w marcu 2018 r. w Warszawie.

Laureaci kujawsko-pomorskie: Bartosz Babiarz, Jeremi Cierzniakowski, Agata Dziuba, Wiktor Jakubas, Zuzanna Kloc-Połukord, Kacper Lewandowski, Krystian Marciniak, Tymoteusz Przeperski, Filip Skurzewski, Agata Szram

Laureaci warmińsko-mazurskie: Emir Chahed, Mateusz Kołosowski, Karolina Kubiak, Agata Kudła, Erwin Mikołajewski, Bartosz Pilarczyk, Maciej Piotrak, Pamela Stańczyk, Kacper Daniel Świtkiewicz, Karolina Zakaszewska

Składamy gratulacje młodzieży i nauczycielom.

Sekretarz Komietu Okręgowego Olimpiady Wiedzy o bezpieczeństwie i Obronności

dr Tomasz Bojarowicz