„Gra on line, opowiadająca o przyrodzie z sensacjami, miłością, zbrodniami”… czyli o propozycji WNS na 18. Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki

Dni nauki

W dniach 23-25 września 2020 r. na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie odbyły się 18. Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki. Wydział Nauk Społecznych co roku aktywnie uczestniczy w tym wydarzeniu i dokłada cegiełkę do popularyzacji nauki w naszym regionie.
Ze względu na wyjątkową sytuację związaną z Covid-19 większość tegorocznych zajęć odbywała się zdalnie.

Pracownicy naszego wydziału we współpracy z Wydziałem Biologii i Biotechnologii przygotowali wirtualną grę edukacyjną pt. Straszne, trujące, jadowite – tajemnicze istoty z miejskiej łąki. Aby wziąć w niej udział uczestnicy i uczestniczki potrzebowali urządzenia mobilnego (smartfona lub tabletu) z dostępem do Internetu oraz zainstalowanej w nim aplikacji Action Bound. Było o jadowitych owadach, strasznych i trujących grzybach oraz roślinach, a także o ślimakach, które wcale nie muszą być szkodnikami w naszych ogrodach.

Grę opracowały: dr Monika Maciejewska, dr Monika Grochalska oraz mgr Lidia Bielinis. Treści merytoryczne opracował dr hab. Stanisław Czachorowski, prof. UWM.

Gra jest wciąż aktywna – zapraszamy do testowania. Wszelkie szczegóły są dostępne tutaj: