„Dziecko - cyfrowy tubylec w szkole” już po raz piąty! Tym razem spotykamy się online

Katedra Dydaktyki i Wczesnej Edukacji przy współpracy z Oddziałem Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego w Olsztynie ma przyjemność zaprosić na V Ogólnopolską Konferencję Naukową z cyklu: „Dziecko – cyfrowy tubylec w szkole. Problemy i wyzwania”. Konferencja odbędzie się 11 grudnia 2020 roku na platformie ClickMeeting. W tym roku do prac organizacyjnych włączyli się również mgr Lidia Bielinis z Katedry Pedagogiki Społecznej i Metodologii Badań Edukacyjnych oraz prof. Stanisław Czachorowski z Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM.

Tematem tegorocznego spotkania będzie CYFROWOŚĆ W KONTEKSTACH AKADEMICKICH. Poprzednie spotkania kolejno koncentrowały uwagę uczestników na uczniach, nauczycielach, szkole oraz szeroko rozumianym środowisku cyfrowym. Tegoroczna edycja naszej konferencji jest propozycją podjęcia refleksji nad cyfrowością w kontekstach akademickich, dotyczy szkolnictwa wyższego, jego podmiotów, miejsc, działań, dylematów. Tym licznym związkom pragniemy przyjrzeć się zarówno przez pryzmat środowiska cyfrowego jako przedmiotu badań, jak i doświadczeń studentów i nauczycieli akademickich posługujących się technologiami informacyjno-komunikacyjnymi oraz ich przekazami w praktyce edukacyjnej. Tematykę rozważań podzieliliśmy na następujące zagadnienia:

1. Teoriopoznawcze wyzwania edukacji cyfrowej.

2. Metodologiczne aspekty badań prowadzonych w przestrzeni cyfrowej.

3. Akademicki namysł nad szkołą w cyfrowej rzeczywistości.

4. Nauczyciel akademicki i student w przestrzeni akademickiej online

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje na temat konferencji:

Przygotowaliśmy również interaktywną mapę konferencji, która wraz z postępami prac nad wydarzeniem będzie wzbogacana i rozwijana:

Jesteśmy również w mediach społecznościowych:

Zapraszamy serdecznie!